logo

Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πρότυπα /Πειραματικά

Ανακοινώνεται ο αριθμός μαθητών/τριών που θα δεχθεί κάθε Πρότυπο/Πειραματικό. Δείτε την απόφαση εδώ.  Το σχολείο μας θα δεχθεί 78 μαθητές/τριες στην Α’ Τάξη.

Εκδόθηκε σε ΦΕΚ η αριθμ. 25451/Δ6/11.3.2024 Υπουργική Απόφαση που ρυθμίζει όλα τα θέματα που αφορούν στην εισαγωγή μαθητών σε Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία για το σχ. έτος 2024-25.

 

Τελικά αποτελέσματα ομίλων

Στον παρακάτω πίνακα εμφανίζονται οι τελικές καταστάσεις των
μαθητών/τριων ανά όμιλο (Α’ και Β΄φάσης)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΤΡΙΤΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΠΕΜΠΤΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Όμιλος Γαλλικής γλώσσας και
πολιτισμού
Όμιλος Ρητορικής Όμιλος Αρχαίας Ελληνικής Μυθολογίας Όμιλος Ιταλικής γλώσσας και
πολιτισμού
Όμιλος Δημιουργικής γραφής
Όμιλος “Χαρτογραφία και αστικό
πράσινο”
Όμιλος Γεωφυσικής “Ακτινογραφώντας
τη Γη”
Όμιλος Ρομποτικής-Προγραμματισμού Όμιλος “GoArT” Όμιλος Μαθηματικών “Cryptomath”
  Όμιλος πολυγλωσσίας 
“CulturEdEx”
Όμιλος Πειραμάτων Φυσικής   Όμιλος Σχολικής Εφημερίδας
    Όμιλος Πειραμάτων Χημείας   Όμιλος “Protypo Web Channel”
    Όμιλος Αυτοβελτίωσης “Ανάπτυξε τον
καλύτερο εαυτό σου”
  Όμιλος
“CSI δυτικών προαστίων”
    Όμιλος Μουσικής   Αθλητικός όμιλος Handball

Επιλογή ομίλων – Β’ φάση

Η επιλογή των μαθητών/τριων στη Β΄ φάση για όλους τους ομίλους θα γίνει με ΚΛΗΡΩΣΗ.
Ο αριθμός των διαθέσιμων θέσεων κυμαίνεται ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε εκπαιδευτικού ομίλου.
Η δήλωση για την επιλογή ομίλου στη Β’ φάση είναι προαιρετική
Η σχολική μονάδα συνιστά όσοι επιθυμούν να επιλέξουν 2ο όμιλο να δηλώσουν και τις πέντε προτιμήσεις στη νέα φόρμα.

Η νέα φόρμα επιλογής ομίλων θα αποσταλεί με email.

Πριν την επιλογή ομίλου παρακαλούμε δείτε την αντίστοιχη αφίσα για τυχόν τροποποιήσεις που έχουν γίνει.

 

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΤΡΙΤΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΠΕΜΠΤΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Όμιλος Γαλλικής γλώσσας και πολιτισμού Όμιλος Ρητορικής Όμιλος Αρχαίας Ελληνικής Μυθολογίας Όμιλος Ιταλικής γλώσσας και πολιτισμού Όμιλος Δημιουργικής γραφής
Όμιλος “Χαρτογραφία και αστικό πράσινο” Όμιλος Γεωφυσικής “Ακτινογραφώντας τη Γη” Όμιλος Ρομποτικής-Προγραμματισμού Όμιλος “GoArT” Όμιλος Μαθηματικών “Cryptomath”
  Όμιλος πολυγλωσσίας  “CulturEdEx” Όμιλος Πειραμάτων Φυσικής   Όμιλος Σχολικής Εφημερίδας
    Όμιλος Πειραμάτων Χημείας   Όμιλος “Protypo Web Channel”
    Όμιλος Αυτοβελτίωσης “Ανάπτυξε τον καλύτερο εαυτό σου”   Όμιλος “CSI δυτικών προαστίων”
(μη διαθέσιμος στη Β’ φάση)
    Όμιλος Μουσικής   Αθλητικός όμιλος Handball

Αποτελέσματα κατανομής μαθητών/τριων σε ομίλους (Α’ φάση)

(Οι καταστάσεις των μελών των ομίλων βρίσκονται στους αντίστοιχους υπερσυνδέσμους στον παρακάτω πίνακα)

ΔΕΥΤΕΡΑ
ΤΡΙΤΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΠΕΜΠΤΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Όμιλος Γαλλικής γλώσσας και πολιτισμού Όμιλος Ρητορικής Όμιλος Αρχαίας Ελληνικής Μυθολογίας Όμιλος Ιταλικής γλώσσας και πολιτισμού Όμιλος Δημιουργικής γραφής
Όμιλος “Χαρτογραφία και αστικό πράσινο” Όμιλος Γεωφυσικής “Ακτινογραφώντας τη Γη” Όμιλος Ρομποτικής-Προγραμματισμού Όμιλος “GoArT” Όμιλος Μαθηματικών “Cryptomath”
  Όμιλος πολυγλωσσίας  “CulturEdEx” Όμιλος Πειραμάτων Φυσικής   Όμιλος Σχολικής Εφημερίδας
    Όμιλος Πειραμάτων Χημείας   Όμιλος “Protypo Web Channel”
    Όμιλος Αυτοβελτίωσης “Ανάπτυξε τον καλύτερο εαυτό σου”   Όμιλος “CSI δυτικών προαστίων”
    Όμιλος Μουσικής   Αθλητικός όμιλος Handball

Εβδομαδιαίο πρόγραμμα ομίλων

Ημ/νια ανάρτησης: 30 Σεπτεμβρίου 2023

Σημ: Τις προσεχείς ημέρες θα σταλεί η φόρμα επιλογής ομίλων για τους/τις μαθητές/τριες

ΔΕΥΤΕΡΑ
(14.20-15.50)
ΤΡΙΤΗ
(14.20-15.50)
ΤΕΤΑΡΤΗ
(14.20-15.50)
ΠΕΜΠΤΗ
(14.20-15.50)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
(13.30-15.00)
Όμιλος “Ταξιδεύουμε στις ωραιότερες γαλλικές πόλεις”
υπεύθυνη: Νατάσα Κονταξή
Όμιλος Ρητορικής
υπεύθυνη: Μαρία Βουρτσιάνη
Όμιλος Αρχαίας Ελληνικής Μυθολογίας
υπεύθυνη: Χριστίνα Κουτέλα
Όμιλος Ιταλικής γλώσσας και πολιτισμού
υπεύθυνη: Παπακώστα Ειρήνη
Όμιλος Ανάγνωσης και Δημιουργικής γραφής
υπεύθυνη: Εύη Καρούνια
Όμιλος “Χαρτογραφία και αστικό πράσινο”
υπεύθυνος: Βασίλειος Αποστολίδης
Όμιλος Γεωφυσικής “Ακτινογραφώντας τη Γη”
υπεύθυνος: Φίλιππος Λούης
Όμιλος Αυτοβελτίωσης “Ανάπτυξε τον καλύτερο εαυτό σου”
υπεύθυνη: Σοφία Αικατερίνη
Όμιλος “GoART”
υπεύθυνη: Έφη Καλαντζή
Όμιλος Μαθηματικών “Cryptomath”
υπεύθυνος: Μιχάλης Βιτσαξής
Χορωδία

 

 

 

 

 

υπεύθυνος: Κωνστάντινος Γιαξόγλου

Όμιλος πολυγλωσσίας  “CulturEdEx”
υπεύθυνη: Αγγελική Πολίτη
Όμιλος Πειραμάτων Φυσικής
υπεύθυνη: Μαρία Γουρζή
  Όμιλος Σχολικής Εφημερίδας
υπεύθυνη: Ιωάννα Κασίμη
    Όμιλος Πειραμάτων Χημείας
υπεύθυνος: Ηλίας Σκαντζός
  Όμιλος “Protypo Web Channel”
υπεύθυνη: Χρυσάνθη Σωτηροπούλου
    Όμιλος Ρομποτικής-Προγραμματισμού
υπεύθυνος: Μάριος Ξένος
  Όμιλος “CSI δυτικών προαστίων”
υπεύθυνη: Δήμητρα Σιάκουλη
    Όμιλος Μουσικής
υπεύθυνος: Κωνσταντίνος Γιαξόγλου
  Αθλητικός όμιλος Handball
υπεύθυνος: Γεώργιος Τσαγκαράκης

Όμιλοι προηγούμενων σχολικών ετών

Στους ακόλουθους συνδέσμους μπορείτε να δείτε τους ομίλους της αντίστοιχης σχολικής χρονιάς.

Σχολικό έτος 2022-23: ΟΜΙΛΟΙ 2022 23

Σχολικό έτος 2021-22: ΟΜΙΛΟΙ 2021 22

Στη συνέχεια, μπορείτε να δείτε τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η επιλογή των μαθητών στους ομίλους: